ТИПОВА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

 

ТИПОВА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 з предмета "Матеріалознавство"

з/п
Тема

Кількість годин

Всього

З них на лабораторно-практичні роботи

1.

Основи деревинознавства  

24

2

2.

Круглі та пиляні лісоматеріали

4

 

3.

Клеї та металеві кріпильні матеріали

6

 

Всього

34

2

 

 

Тема 1. Основи деревинознавства 

Частини дерева і будова деревини. Мікроструктура деревини. Макроструктура деревини. Властивості, що визначають зовнішній вигляд деревини. Щільність деревини. Вплив вологи на деревину. Сушіння деревини. Тепло-, звуко-, електропровідність. Усихання і набрякання деревини. Твердість, міцність і здатність деревини утримувати металеві кріплення. Жолоблення деревини. Тріщини в деревині. Сучки, їх види і вплив на якість матеріалів. Вади форми стовбура. Грибні ураження. Пошкодження деревини комахами. Інородні включення в деревині. Характеристика основних порід деревини, загальна класифікація. Вади механічної обробки. Захист деревини від біологічних ушкоджень. Захист деревини від горіння.

Лабораторно-практичні роботи:

1. Розгляд та визначення будови деревини.

2. Розгляд та визначення вад деревини за зразками.

 

Тема 2. Круглі та пиляні лісоматеріали

                Основні відомості про лісозаготівлю. Сортамент круглих лісоматеріалів. Короткі відомості про виробництво пиломатеріалів. Сортамент пиломатеріалів. 

 

Тема 3. Клеї та металеві кріпильні матеріали

                Види клеїв та їх основні властивості. Загальна класифікація клеїв, які використовуються при виготовленні столярних виробів. Клеї тваринного походження. Синтетичні клеї. Основні види промислових клеїв (фенольні і карбомідні). Цвяхи, шурупи, гвинти, болти, нагелі, загальна характеристика та основна номенклатура.


 

 

Please publish modules in offcanvas position.