Правила зображення і нанесення позначень різьби на кресленнях всіх галузей промисловості і будівництва встановлюється стандартом.

Різьби виготовляються нарізанням їх на циліндричних або конічних (з малою конусністю) стрижнях (зовнішні різьби) або в циліндричних і конічних отворах (внутрішні різьби).

Різьби нарізають різцем, плашками, клупом (трубну різьбу), мітчиком, а також накатуванням (зовнішню різьбу). В промисловості найбільш поширенні метричні різьби, які ще називають кріпильними, а вироби, що застосовуються для рознімного з’єднання деталей або складальних одиниць під час складання чи монтажу – кріпильні.

Найпоширенішими різьбовими кріпильними виробами є болти, шпильки, гвинти, гайки, деталі трубопроводів (штуцери, ніпелі, кутники, трійники, муфти прямі і перехідні).

Гвинтові різьби поділяють на трикутні, трапецієвидні, упорні, прямокутні, напівкруглі. За напрямом гвинтової лінії бувають праві і ліві, а за кількістю цих ліній – однозахідні, двозахідні і багатозахідні.

Різьби з нестандартним профілем (спеціальна різьба), наприклад, прямокутна, що має застосування в гвинтовому механізмі для переміщення обмотки зварювального трансформатора, зварювального випрямляча при регулюванні зварювального струму.

Для з’єднання водогазопровідних труб на їх кінцях нарізують або накатують трубну циліндричну різьбу. Нарізні кінці труб з’єднують між собою за допомогою з’єднувальних частин (фітінгів) із застосуванням ущільнювального матеріалу.

Позначення трубної різьби умовне, розмір в дюймах, що не відповідає зовнішньому діаметру труби. Так, якщо різьба G1 виконана на стандартній трубі, то розмір 1 (25,4мм) буде приблизно рівний внутрішньому діаметру труби (умовний прохід), тобто 25мм, а зовнішній діаметр різьби 33,25мм (цей розмір взятий із стандарту на трубні різьби).