Паяні з’єднання. В машинобудуванні є вироби одержані з’єднанням паянням. Вони поділяються на два типи: стикові та напускові. Інші різновиди з’єднань одержують шляхом комбінування цих двох типів. Основні типи і параметри паяних з’єднань встановлюється стандартами.

Паяння – одержання нерознімних з’єднань металевих деталей за допомогою розплавленого металу – припою (див.довідкові матеріали). Крайки (кромки) при цьому не розплавляють, а нагріваються до температури плавлення припою. Підлягають паянню сталь, чавун, кольорові метали та їх сплави. Паяння здійснюють газовим полум’ям, електропаяльником. Для паяння використовують м’які та тверді припої. 

Паяні з’єднання поділяються на два типи – стикові та напускові. Інші різновиди з’єднань одержують шляхом комбінування цих двох типів. Для позначення паяних з’єднань застосовують встановленими стандартами умовні позначення.

В місце з’єднання паяний шов зображають на виглядах і розрізах суцільною лінією завтовшки 2S. Для позначення паяного шва застосовують умовний знак. Лінія-виноска закінчується стрілкою, якщо зображається безпосередньо шов. При позначенні невидимого на зображенні шва стрілку не ставлять. Паяний шов, виконаний по периметру, позначається колом, розміщеним на другому кінці лінії-виноски.

Клейові з’єднання. Використовують у тих випадках, коли склеювання є єдиним способом, за допомогою якого можна утворити з’єднання металевих та неметалевих матеріалів