Установка склопакетів у віконні рами полягає в наступному. Віконні блоки, зенітні ліхтарі, як правило, виготовляють на деревообробних підприємствах і поставляють на будівництво в готовому виді. До установки склопакетів у віконні блоки ретельно оглядають кожен пакет. Склопакети, що мають тріщини, відколи в торцях стекол, відшарування в клейових швах, ушкодження  рамок, що обрамляють, відбраковують.

Монтаж склопакетів великих розмірів роблять за допомогою ручних вакуум-присосів (мал.а), носильних  чи ременів траверс, обладнаних вакуум присосами.

Склопакети транспортують (переносять) тільки у вертикальному положенні, для того щоб не зашкодити торці і кути. До монтажу Склопакет треба встановлювати на дерев'яні підкладки, покриті  чи повстю гумою, а при обпиранні на стіну також підкладати підкладки . Монтаж склопакетів варто вести переважно в літню пору. Приміщення, засклені склопакетами, повинні опалюватися.

Унаслідок того що в процесі експлуатації дерев'яні рами під дією вологи періодично деформуються, щоб уникнути руйнування склопакетів у вікнах установлюють вітрові, розпірні й опорні прокладки. Розпірні прокладки 1, що фіксують положення склопакетів установлюють на відстані приблизно '/4 від торця склопакетів . Ширина опорних прокладок 2 повинна бути рівній товщині пакета, а довжина їхній залежить від ширини склопакета і коливається в межах 50...200 мм.

Скління віконних плетінь і вітражів склопакетами з застосуванням прокладок і  мастик, що нетвердіють, проводять в такій послідовності (мал. ,в): підготовка до монтажу склопакетів, прокладок, штапиків, мастик; наклеювання бічних прокладок 3 на фальци плетінь; установка склопакета, розпірних і опорних прокладок; нанесення пістолетом мастики, що нетвердіє, уздовж торців склопакетів; установка штапиків, прокладок; ущільнення зазорів мастикою за допомогою пістолетів. Ущільнюють і герметизують стики між склопакетами й елементами рам відразу ж після їхньої установки і кріпленні.

 Мастики, що нетвердіють, наносять герметизатором типу "Стик-20" чи "Джміль" при температурі повітря не менш 5  С і в сухих приміщеннях, а якщо на повітрі, то в умовах, що виключають зволоження рам. До нанесення мастики герметизуючі поверхні потрібно очистити, знежирити і просушити.

 

Контрольні запитання:

  1. За допомогою яких приспосіблень виконують монтаж великих склопакетів?
  2. Для чого встановлюють розпірні і опорні прокладки?
  3. Яка послідовність склопакетів?
  4. 4.Яким інструментом наносять мастики?