Монтаж дерев’яних конструкцій ділиться на окремі етапи: підготовчі роботи, збирання і встановлення в проектне положення. Підготовчі роботи передбачають перевірку правильності встановлення опор, на яких монтуються дерев’яні конструкції, робочого стану інструменту, приспосіблень і механізмів для підйому, сигналізації та ін.

Дерев’яні конструкції і вироби на будівництві приймають за паспортом, специфікацією та зовнішнім оглядом.

Перед монтажем дерев’яні конструкції необхідно добре вивірити, підтянути болти, тяжи, перевірити, чи антисептований виріб, гідроізоляцію, а також антипірирування. Крім цього необхідно перевірити габаритні розміри деталі і відповідність їх робочим кресленням.

Перед монтажем потрібно перевірити місця опирання несучих дерев’яних конструкцій на кам’яні стіни, колони будівель, перевірити їх вертикальність і горизонтальність, і перевірити мітки монтажу.

Монтаж дерев’яних конструкцій з підніманням складається із наступних основних операцій: прив’язування (стропування), відтягування при підніманні, піднімання і встановлення в проектне положення, тимчасове закріплення та перевірка правильності монтажу, відв’язування і кінцевого закріплення.

Для прив’язування (стропування) використовують стропи, траверси, причому елементи необхідно закріпити не менше як з двох місцях. Стропування необхідно провести так, щоби піднімальна конструкція легко займала проектне положення без затрати на це зусиль при роботі з напрямляючими.

 

Контрольні запитання:

  1. З яких етапів складається монтаж дерев'яних конструкцій?
  2. Як приймають дерев'яні конструкції і вироби на будівництві?
  3. З яких операцій складається монтаж дерев'яних конструкцій?