×

Помилка

Page Not Found

Словник технічних термінів

Пошук термінів
Термін Значення
євростандарт

євростандарт □ Нормативні документи на промислові вироби, сільгоспродукцію, послуги в європейських країнах.

єдина система конструкторської документації

єдина система конструкторської документації □ Комплекс стандартів, які встановлюють єдині правила і положення з розроблення, оформлення і поширення конструкторської документації.

Synonyms - ЄСКД
індукційний струм

індукційний струм □ Струм, який виникає в провіднику, що перетинає магнітне поле; має застосування у зварювальному трансформаторі.

інертний газ

інертний газ □ Одноатомний газ без кольору і запаху, хімічно інертний і не утворює хімічних сполук, нейтральний: гелій, неон, аргон, криптон тощо. Див. також: газ, захисні гази.

інструктаж з охорони праці

інструктаж з охорони праці □ Складова частина системи управління охороною праці; повідомлення відомостей про охорону праці, поділяється на: вступний, первинний, повторний, позаплановий, цільовий.

інструкція з експлуатації

інструкція з експлуатації □ Технічний нормативний документ про правильну експлуатацію обладнання, приладів тощо.

іржа

іржа □ Шар оксидів заліза (наліт) на поверхні металу викликаний дією кисню і вологи.

іскрова проба металу

іскрова проба металу □ Приблизне визначення хімічного складу металу за кольором і формою іскри, яка утворюється при дотиканні до абразивного круга.

іскровий розряд

іскровий розряд □ Розряд між електродом, виробом, який розвивається в дуговий створюючи умови для горіння зварювальної дуги. Див. також: електрична іскра

автоматизація зварювальних робіт

автоматизація зварювальних робіт  □ Комплекс технічних засобів і систем керування, які діють  автоматично забезпечуючи  технологічний процес складально-зварювальних і допоміжних робіт.

Synonyms - автоматизація зварювання
автоматичне зварювання

автоматичне зварювання □ Технологічний процес зварювання металів без безпосередньої участі людини, а тільки під її контролем.

автономне джерело електропостачання

автономне джерело електропостачання □ Стаціонарна або пересувна електростанція з приводом генератора від двигуна  внутрішнього згоряння ; дизель-генератор.

агрегат зварювальний

агрегат зварювальний □ Джерело живлення зварювальної дуги  постійним електричним струмом від генератора, що приводиться від двигуна внутрішнього згоряння.  Див. також:  джерело живлення зварювальної дуги.

активний газ

активний газ □ Газ, який активно взаємодіє з іншими речовинами (кисень, вуглекислий газ, водень, азот та ін.), застосовується у зварюванні. Див. також захисні гази, атмосфера захисна.

активний опір

активний опір □ Величина, яка характеризує опір при проходженні струму в електричному колі, одиниця вимірювання - Ом.

Synonyms - електричний опір

Please publish modules in offcanvas position.