Інструменти і приспосіблення для вставки скла і склопакетів

Для виконання скляних робіт застосовують пістолети для забивання шпильок і скоб, ручний запасовщик, гострозубці, плоскогубці, ніж і ін.

Пістолет для забивання дротових шпильок у фальци віконних плетінь з одночасним виготовленням їх по розмірі показаний на мал. 126,а. Корпус пістолета буває двох видів пластмасовий та алюмінієвий. Матриці, пуансон, важіль і інші деталі сталеві. Розміри пістолета 230 X 130 X 21 мм, маса 0,7 кг.

Пістолет для забивання скоб ИП-4401 (мал. 126,е) складається з корпуса, ударного і регулювального механізмів, пускового пристрою, касети, пристрою для подачі повітря, рукоятки, курка. У пістолет уставляється касета ємністю 120 скоб. Привід механізму забивання скоб здійснюється від стиснутого повітря тиском 0,49 МПа. Розміри пістолета 186Х 42 X 213 мм, маса 1,5 кг.

Ручний запасовщик (мал. ,6) служить для заправлення шнура і замкової смуги при кріпленні вітринного скла в металевих плетіннях на гумі.

Для перекушування дроту, голівок дрібних цвяхів служать гострозубці (мал. ,в); плоскогубці (мал. ,г) застосовують для випрямлення шпильок і обламування стекол, для чого на їхні губки надягають гуму. Прямокутність нарізки скла перевіряють косинцем.

Крім цього при виконанні скляних робіт застосовують ножі (мал. д), для нанесення і перемішування замазки-шпателі шириною до 50 мм, метр, лінійки, стамески, викрутки для очищення фальців і нанесення замазки й ін.

Для нанесення замазки у фальці рам при виконанні склярських робіт на будівництвах застосовують промазчики, що за принципом дії поділяються на пневматичні (мал. ,а) і гвинтові (мал. ,6).

Пневматичний промазчик має корпус 1 із пластмаси, у якому розташований поршень 4, переміщуваний під дією стиснутого повітря (від компресора]. Замазка, наносимая у фалец, видавлюється поршнем з циліндра через насадку 3. Промазчик уміщає замазку в обсязі, необхідному для промазки фальца довжиною 20...25 м.

Гвинтовий промазчик складається з дюралюмінієвого чи пластмасового циліндра 1, на один кінець якого нагвинчується кришка 5. Через втулку кришки проходить шток 7 з поршнем. На кінці штока мається рукоятка. З іншої сторони циліндра промазчика нагвинчується конусоподібний перехідник 2 зі змінною насадкою 3. Змінні насадки-наконечники роблять різних діаметрів. Їх підбирають у залежності від розміру фальца. Поршень, розміщений усередині циліндра, пересувається по ньому шляхом обертання гвинтового штока. При обертанні штока 7 замазка видавлюється з циліндра через наконечник і подається у фалець, Швидкість подачі замазки залежить від інтенсивності обертання рукоятки.

Заправляють промазчики від заправних бачків, що також бувають пневматичні і гвинтові.

Заправний пневматичний бачок (мал. ,в) являє собою корпус 8 циліндричної форми, розташований на металевій опорі-підставці. Усередині корпуса знаходиться поршень 4. З одного кінця торець корпуса 8 закриває кришка з повітряним шлангом 6 для підведення стиснутого повітря, а з іншого кінця корпус-конус з різьбленням для кріплення промазчика при його заправленні.

Пневматичний заправний бачок місткістю 10...12 л наповняють замазкою вручну. Для заправлення бачка відвертають кришку, виймають поршень, після чого корпус бачку наповняють готовою замазкою. По закінченні заповнення бачка поршень вставляють і загвинчують кришку корпуса. Працює заправний пневматичний бачок від компресора при тиску 0,2".0,3 Мпа.

Заправляють пневмопромазчики в такий спосіб: відгвинчують конусоподібний перехідник 2 і кришку, після чого корпус 1 промазчика ввертають у кінцеву частину заправного бачка, потім відкривають кран і подають стиснене повітря в бачок через штуцер кришки 5. Стиснене повітря поршнем з бачка - проштовхує замазку в промазчик. Після заповнення промазчика замазкою припиняють подачу стиснутого повітря і вигвинчують промазчик. Потім загортають у нього кришку з перехідником, і промазчик готовий до роботи.

Гвинтовий заправний бачок (мал. ,г) являє собою алюмінієвий циліндр, з однієї сторони закритий кришкою 5, а з іншого боку - гвинтовим штоком з поршнем і рукояткою типу штурвала. Циліндр бачка розташований на рамі з колісьми і кріпиться до неї хомутами.

До завантаження бачка замазкою його встановлюють у вертикальному положенні, після чого знімають кришку 5, шток з поршнем і рукоятку і циліндр бачка заповнюють замазкою. Після заповнення бачка замазкою знову встановлюють на місце поршень зі штоком і кришку.

Для заправлення гвинтового промазчика з бачка знімають заглушку (кришку) з перехідного конуса і замість її ввертають циліндр промазчика. При обертанні рукоятки з багнетом замазка поршнем проштовхується в промазчик. Ємність гвинтового заправного бачка 10 л,

 

Контрольні запитання:

  1. Для чого призначений запасовщик?
  2. Для чого призначені гострогубці?
  3. Для чого використовують шпателі?
  4. Який принцип дії гвинтового промазчика?
  5. Який принцип дії  пневмопромазчика?

Please publish modules in offcanvas position.