Для виконання скляних робіт застосовують пістолети для забивання шпильок і скоб, ручний запасовщик, гострозубці, плоскогубці, ніж і ін.
Пістолет для забивання дротових шпильок у фальци віконних плетінь з одночасним виготовленням їх по розмірі показаний на мал. 126,а. Корпус пістолета буває двох видів пластмасовий та алюмінієвий. Матриці, пуансон, важіль і інші деталі сталеві. Розміри пістолета 230 X 130 X 21 мм, маса 0,7 кг.
Пістолет для забивання скоб ИП-4401 (мал. 126,е) складається з корпуса, ударного і регулювального механізмів, пускового пристрою, касети, пристрою для подачі повітря, рукоятки, курка. У пістолет уставляється касета ємністю 120 скоб. Привід механізму забивання скоб здійснюється від стиснутого повітря тиском 0,49 МПа. Розміри пістолета 186Х 42 X 213 мм, маса 1,5 кг.
Ручний запасовщик (мал. ,6) служить для заправлення шнура і замкової смуги при кріпленні вітринного скла в металевих плетіннях на гумі.
Для перекушування дроту, голівок дрібних цвяхів служать гострозубці (мал. ,в); плоскогубці (мал. ,г) застосовують для випрямлення шпильок і обламування стекол, для чого на їхні губки надягають гуму. Прямокутність нарізки скла перевіряють косинцем.
Крім цього при виконанні скляних робіт застосовують ножі (мал. д), для нанесення і перемішування замазки-шпателі шириною до 50 мм, метр, лінійки, стамески, викрутки для очищення фальців і нанесення замазки й ін.
Для нанесення замазки у фальці рам при виконанні склярських робіт на будівництвах застосовують промазчики, що за принципом дії поділяються на пневматичні (мал. ,а) і гвинтові (мал. ,6).
Пневматичний промазчик має корпус 1 із пластмаси, у якому розташований поршень 4, переміщуваний під дією стиснутого повітря (від компресора]. Замазка, наносимая у фалец, видавлюється поршнем з циліндра через насадку 3. Промазчик уміщає замазку в обсязі, необхідному для промазки фальца довжиною 20...25 м.
Гвинтовий промазчик складається з дюралюмінієвого чи пластмасового циліндра 1, на один кінець якого нагвинчується кришка 5. Через втулку кришки проходить шток 7 з поршнем. На кінці штока мається рукоятка. З іншої сторони циліндра промазчика нагвинчується конусоподібний перехідник 2 зі змінною насадкою 3. Змінні насадки-наконечники роблять різних діаметрів. Їх підбирають у залежності від розміру фальца. Поршень, розміщений усередині циліндра, пересувається по ньому шляхом обертання гвинтового штока. При обертанні штока 7 замазка видавлюється з циліндра через наконечник і подається у фалець, Швидкість подачі замазки залежить від інтенсивності обертання рукоятки.
Заправляють промазчики від заправних бачків, що також бувають пневматичні і гвинтові.
Заправний пневматичний бачок (мал. ,в) являє собою корпус 8 циліндричної форми, розташований на металевій опорі-підставці. Усередині корпуса знаходиться поршень 4. З одного кінця торець корпуса 8 закриває кришка з повітряним шлангом 6 для підведення стиснутого повітря, а з іншого кінця корпус-конус з різьбленням для кріплення промазчика при його заправленні.
Пневматичний заправний бачок місткістю 10...12 л наповняють замазкою вручну. Для заправлення бачка відвертають кришку, виймають поршень, після чого корпус бачку наповняють готовою замазкою. По закінченні заповнення бачка поршень вставляють і загвинчують кришку корпуса. Працює заправний пневматичний бачок від компресора при тиску 0,2".0,3 Мпа.
Заправляють пневмопромазчики в такий спосіб: відгвинчують конусоподібний перехідник 2 і кришку, після чого корпус 1 промазчика ввертають у кінцеву частину заправного бачка, потім відкривають кран і подають стиснене повітря в бачок через штуцер кришки 5. Стиснене повітря поршнем з бачка - проштовхує замазку в промазчик. Після заповнення промазчика замазкою припиняють подачу стиснутого повітря і вигвинчують промазчик. Потім загортають у нього кришку з перехідником, і промазчик готовий до роботи.
Гвинтовий заправний бачок (мал. ,г) являє собою алюмінієвий циліндр, з однієї сторони закритий кришкою 5, а з іншого боку - гвинтовим штоком з поршнем і рукояткою типу штурвала. Циліндр бачка розташований на рамі з колісьми і кріпиться до неї хомутами.
До завантаження бачка замазкою його встановлюють у вертикальному положенні, після чого знімають кришку 5, шток з поршнем і рукоятку і циліндр бачка заповнюють замазкою. Після заповнення бачка замазкою знову встановлюють на місце поршень зі штоком і кришку.
Для заправлення гвинтового промазчика з бачка знімають заглушку (кришку) з перехідного конуса і замість її ввертають циліндр промазчика. При обертанні рукоятки з багнетом замазка поршнем проштовхується в промазчик. Ємність гвинтового заправного бачка 10 л,
Контрольні запитання:
- Для чого призначений запасовщик?
- Для чого призначені гострогубці?
- Для чого використовують шпателі?
- Який принцип дії гвинтового промазчика?
- Який принцип дії пневмопромазчика?