Для полегшення робіт з перенесення, транспортуванню скла застосовують одно-, двох- і трьохтарільні вакуум - присоси. Однотарільний вакуум-присос (мал.1 ,а) призначений для витягування листового скла з тари, укладання його на стіл і перенесення при склінні.

Вакуум-присос працює на основі створення вакууму між площиною листа скла і діафрагмою шляхом підняття штока, зв'язаного з діафрагмою 4 і кулачковим механізмом 2. Діафрагма 4 являє собою круглу шайбу, армовану зносостійким, еластичним поліуретаном. При створенні вакууму між діафрагмою і склом останнє притягається до діафрагми і його можна переносити в потрібне місце.

Двохтарільним вакуум-присосом (мал. 1,б) витягають скло з тари, укладають його на стіл, а також переносять листове скло до місця установки. Принцип роботи двохтарільного вакуум-присоса аналогічний принципу роботи однотарільного. У діафрагмі є сталеві фланці для з'єднання зі штоком.

Трьохтарільний вакуум-присос (мал. 1, в) служить для захоплення, підйому, переносу й установки крупнорозмірного скла і скло-конструкцій при склінні вітрин і вітражів. Складається з литого алюмінієвого корпуса, трьох діафрагм 4 і ексцентрикових механізмів 10. Працює на принципі утворення вакууму між діафрагмами і склом.

 

Контрольні запитання: 

  1. Як працюють вакуум-присоси?
  2. Для чого призначений однотарільний вакуум-присос?
  3. Для чого призначений двохтарільний вакуум-присос?
  4. Для чого призначений трьохтарільний вакуум-присос?