Скління металевих рам, що мають великі розміри, здійснюють звичайно на будівництвах у проектному положенні. Скло для них заготовляють централізовано. До скління металеві рами очищають від бруду, корозії, після чого покривають оліфою. Скло в металеві рами встановлюють на подвійній  замазці чи на замазці з кріпленням металевими штапиками, у також на еластичних прокладках із кріпленням     штапиками (куточками).

При склінні рам на подвійній замазці (мал.) скло кріплять до рам штирями, клямрами, установлюваними   з кроком не менш 300 мм. Штирі, що кріплять клямрами, ставлять в отвори, обрані в горбильку рами, злегка їх забивають, після чого кінці їхній розклепують. Для кріплення скла у металевих рамах застосовують сурикову чи бітумну замазку.

При склінні пластмасових рам скло встановлюють на подвійній замазці, еластичних прокладках і кріплять пластмасовими штапиками. Еластичні прокладки звичайно виготовляють з м'якої гуми П- подібної форми. При установці на еластичних прокладках стекло по периметрі обрамляють П- подібною прокладкою, після чого укладають у рами і кріплять штапиками-куточками за допомогою гвинтів.

Розкрій скла й скління в зимовий період часу треба робити в теплому приміщенні при температурі повітря не нижче +10° С. До скління рами, внесені з вулиці, потрібно очистити від полою, снігу, відігріти і просушити. Засклені рами виносять назовні узимку тільки після затвердіння замазки. Незнімні вікна склять узимку, користаючись підігрітою замазкою, що твердіє при температурі повітря нижче 0° С.

 

Контрольні запитання:

  1. Що роблять з металічними рамами перед склінням?
  2. Якими способами кріплять скло в металічних рамах?
  3. Як встановлюють скло в пластмасові рами?
  4. Яка технологія скління в зимовий період?