Конструкція верстатів. Дискові шліфувальні верстати використовують для чорнового шліфування деталей, зняття прогинів у зібраних рамках, вирівнювання кутів і видалення звисів. Їх випускають комбінованими: з двома шліфувальними дисками та бобіною (ШлДБ-4, ШлДБ-5).

Комбінований шліфувальний верстат ШлДБ-4 показано на рис. 1. На станині 1 верстата встановлено електродвигун 5 з двобічним виходом вала. На кінцях вала прикріплено два шліфувальних диски 3 й 6, що обертаються з частотою 750 об/хв. На кронштейні 10 знаходиться вертикальний шпиндель на кінці якого закріплена шліфувальна бобіна б, що здійснює 4300 об/хв. Шпиндель з бобіною через пасову передачу обертається від індивідуального електродвигуна, розміщеного в станині. Крім обертання, бобіна здійснює осьовий коливальний рух (2,3 кол/с) від ексцентрикового механізму.

Оброблюваний матеріал базується на столах 2, 7 і 9, які можна нахиляти під потрібним кутом. На столах прикріплено напрямні лінійки 4, які використовуються під час площинного шліфування деталей. Шліфувальні диски захищені кожухами, котрі призначені також для збирання та видалення пилу в ексгаустерну мережу.

Робота на верстатах. На комбінованих верстатах можуть виконувати різноманітні роботи одночасно два робітники. Під час установки на дисках шкурок різної зернистості перший робітник виконує чорнове шліфування, а другий, використовуючи другий диск зі шкуркою меншої зернистості— остаточне чистове шліфування.

Використовуючи бобіну, деталь переміщують вручну, притискаючи оброблюваною ділянкою поверхні до шкурки. Треба уважно стежити за якістю шліфування і бути обережними, щоб запобігти торканню рук до інструмента, який обертається.

Для обробки деталей із замкненим внутрішнім контуром приймач для шліфувального пилу знімають і деталь кладуть на стіл так, щоб вона охоплювала робочу частину бобіни. Шліфують деталь, обертаючи її навколо бобіни.

Якість шліфування оцінюють візуально, порівнюючи з еталоном або вимірюючи висоту мікронерівностей контрольно-вимірювальними приладами ТСП-4. МИС-11.