До простих прямолінійних виробів відносять такі фрезеровані деталі: наличники, плінтуси, поручні і дошки для покриття підлоги, підвіконники, які виготовляють з деревини хвойних і листяних порід вологістю (12+-3)% (див. рис. 1).

Для виготовлення поручнів не можна використовувати деревину ялини, тополі. В фрезерованих деталях сучки повинні бути видалені і зароблені пробками або планками на клею середньої вологостійкості. Розміри заробок не повинні перевищувати розмірів допустимих вад деревини. Деревина заробок по якості, породі і направленню волокон повинна відповідати деревині деталей.

Покоробленість повздовжня по пласті, кромці не допускається більше 0,2% довжини деталі.

На будівництво деталі поступають довжиною від 2,1м і більше з градацією 0,1м, загрунтовані, упаковані в пачки масою до 50кг. При зберіганні їх складають в правильні ряди у відповідності з типами і розмірами і накривають, щоби захистити від вологи і сонячних променів.

Рис. 1. Деталі дерев'яні фрезеровані для будівництва і підвіконні дошки: а - плінтус, б - поручень, в - наличник, г - обшивка, д - розкладка, е - підвіконна дошка з фаскою, ж - підвіконна дошка з закругленою кромкою

Контрольні запитання:

1. Які вироби відносять до простих плямолінійних?

2. Яка допустима вологість таких виробів?

3. З яких порід їх виготовляють?

4.В якому вигляді фрезеровані деталі поступають на будівництво?