Перегородки на будівництві влаштовують чисті столярні, щити яких складають зі шпунтованих або фальцованих брусків, або перегородки з неструганих дощок з подальшим штукатуренням. За конструкцією перегородки діляться на дві основні групи: з готових крупних щитів і влаштовані на місці з окремих брусків і дощок. Столярні перегородки за конструкцією бувають порожнисті, дощаті й щитові; на всю висоту приміщення і не доходячи до стелі; глухі, засклені на 2/3 висоти (рис. 152, б) і частково засклені (а).

Рис. 1. Перегородки: 1 - скло, 2 - фільонка

За конструкцією перегородки бувають рамочні (фільончасті), дощаті, каркасні (зі стояків, обв'язки та обшивки). Рамкові (фільончасті) перегородки збираються зі щитів шириною до 1 м, які складаються з обв'язки, середників і фільонок. Каркасні перегородки (рис. 2) роблять з брусків перерізом 25-32x50-80 мм з деревини хвойних порід, а також з берези, вільхи, тополі. Для заповнення каркаса перегородок застосовують мінеральні плити. Облицьовують дерев'яні перегородки гіпсокартоном (у сухих приміщеннях) та ініиими листами (рис. 2, б).

Рис. 2. Каркасна перегородка облицьована твердою ДВП: а - каркас перегородки, б - обшивання перегородки; 1 - каркас, 2 - місце встановлення фрамуг, 3 - облицювальні плити.

Контрольні запитання:

1. Як ділять столярні перегородки за конструкцією?

2. Чим характерні філончасті перегородки?

3. Що характеризує каркасні перегородки?