До вбудованих меблів належать вбудовані і прибудовані шафи, антресолі, гардеробні кімнати, шафи-перегородки, які розміщують у нішах, над дверима, в кутах, або у вигляді шаф-перегородок у квартирах. На будівництво вбудовані меблі надходять у вигляді окремих елементів, які після монтажа опоряджують різними матеріалами: шпоном, ДВП або фанерою, заздалегідь облицьованих текстурним папером з імітацією під деревину цінних порід; емалевими фарбами тощо.

Двері шаф бувають одно- і двополотні (рис. 1). Антресолі роблять над вбудованими шафами і над прохідними дверима. Дверцята антресолей роблять фільончасті або щитові шириною, рівною ширині шафи. Блок шафної двері складається з коробки і полотна. Коробку виготовляють з деревини хвойних порід, а полотно щитове. Проміжні стінки для шаф роблять з ДСП або двох твердих ДВП, склеєних сітчастими боками всередину. Полиці для шаф роблять з фанери товщиною 12 мм або ДСП.

Вбудовані меблі підвищують комфортабельність квартири, знижують вартість меблювання і звільнюють площу частини приміщення. Одночасно витрати пиломатеріалів зменшуються на 45% . Недоліком вбудованих меблів є те, що на будівництві необхідно виконувати додатково будівельні роботи з їх монтажу.

Рис. 1. Сполучення шафових дверей з антресольними: 1 - антресольний однополотний блок, 2 -антресольний двополотний блок, 3 - однополотний шафовий блок, 4 - двополотний шафовий блок.

Контрольні запитання:

1. Що відносять до вбудованих меблів?

2. Які матеріали використовують для виготовлення вбудованих меблів?

3. Які переваги вбудованих меблів?