Монтаж зовнішніх стін.
Перед кладкою брусів поверхня фундаменту повинна бути вирівняна по горизонталі шляхом нанесення розчину. Після цього кладуть два шари толі, ширина якої приблизно на 100мм перевищує ширину бруса.
Після гідроізоляції із толі встановлюють обв’язку із антисептованих дошок товщиною 50мм, зверху шар мінеральної вати або антисептованої паклі, а потім бруси.
Монтаж колодових стін ведуть у такий спосіб: на фундамент (кам'яний) кладуть два шари толю, а на нього дошку, покриту бітумом. На дошці розмічають окладний вінець. Для усунення повітропроникності і більш щільного прилягання колод одна до одної по висоті в пазах прокладають клоччя чи сухий мох. При укладанні в паз клоччя товщиною 10 мм частина її звішується по обох сторони колоди на 30...50 мм. Частину клоччя, що звисає, після зборки будинку конопатять. Щоб уникнути промерзання кути будинку необхідно також ретельно утеплити клоччям. Пази по периметрі віконних і дверних блоків, а також щілини в стиках щільно конопатять.
В міру укладання колод перевіряють горизонтальність вінців (рівнем) і вертикальність стін і кутів (схилом).
Монтаж перегородок.
Перегородки являють собою тонкі внутрішні стіни . Якщо перегородки опираються на фундамент і сприймають навантаження , вони являються несучими . Їх тоді називають внутрішніми несучими стінами .
При монтажі перегородок потрібно пам’ятати , що перегородки не можна безпосередньо встановлювати на підлогу , їх потрібно спирати на балки і ригелі .
В місцях стикування підлоги з перегородками прокладають звукоізоляційні прокладки .Враховуючи можливість осідання будівлі , перегородки в кам’яних будівлях роблять нижче від стелі на 10-15 мм, а брускових і колодових – на 50 мм. Цей зазор заробляють паклею та розчином. Зазори в місцях стикування перегородок і стін конопатять антисептувальною паклею , змоченою алебастровому розчині .