Монтаж балочних перекриттів проводять в основному із елементів виготовлених на підприємствах, або із заздалегідь заготовлених елементів і попереднього їх складання.

Перед встановленням перекриття необхідно розбити осі балок і перевірити горизонтальність опор на які будуть монтуватися балки. При монтажі балок із сирої деревини на зовнішні стіни товщиною 65см і більше гнізда для балок не заробляють, а залишають відкритими. На внутрішні стіни балки встановлюють впритик або врозбіжність.

В каркасних будинках балки монтують на верхню обв’язку. Спочатку кладуть верхні балки, перевіряють горизонтальність рівнем, а потім балки між ними. Балки кладуть паралельно одна до одної. Відстань між ними, або крок балок перевіряють шаблоном.

Монтувати балки можна з риштування або за допомогою крана. Роботи по монтажу балок здійснює ланка теслів (4-го і 2-го розрядів).

Після кладки та перевірки горизонтальності балок монтують щити перекриття (накату).

Щити кладуть точно між балками на основні бруски і кріплять до них за допомогою цвяхів, які забивають в планки навскосяка. Після встановлення щитів настилають шар толі, а зверху утеплювач (мінеральну вату). Інколи замість толі настилають шар глиняної намазки товщиною 20-25мм, яка складається із суміші глини, тирси і води.