Віконні і дверні блоки встановлюють у прорізі під час му­рування стін і після їх зведення за допомогою підйомних ме­ханізмів - кранів. У панельних домах віконні і дверні блоки, як правило, монтують на заводі. Перед установкою блоків у кам'яні стіни поверхню коробки по периметру антисептують або обмащують бітумом і оббивають толлючи руберойдом. Щоб стулки або полотна не відкривались під час монтажу, їх тим­часово закріплюють. Блоки піднімають двовідковими стропа­ми. Для направлення блока у проектне положення в прорізі застосовують пеньковий канат, який тимчасово закріплюють до блока. До місця установки їх опускають плавно. Після ус­тановки блока в прорізь його вивіряють по горизонталі і вер­тикалі за допомогою виска, будівельного рівня і клинків З (рис. 1), установлених проти поперечних брусків коробки.

По діагоналі перевіряють шнуром або лінійкою. Коробки, установлені в прорізі зовнішніх стін, повинні опиратись до виступаючої чверті 7 (рис. 2) і герметизаційного матеріалу 5, або відступати від площини стіни (коли нема чверті) в се­редину будівлі по усьому фасаду на однакових відстанях (при­близно 12 см).

Установлені в прорізі кам'яних стін або в пе­регородку блоки закріплюють шурупами або йоржами, заби­тими поруч з коробкою, а потім цвяхами через отвір в йор­жах прибивають до коробки. Йоржі забивають у дерев'яні ан­тисептовані пробки 2, установлені під час мурування. Кож­ний вертикальний брусок коробки закріплюють не менше, ніж у двох місцях. Якщо коробка змонтована врівень зі стіною (перегородкою), то зазор між коробкою і стіною конопатять пінкою, клоччям або повстю, змоченою в гіпсовому розчині, 4 і перекривають наличником (лиштвою) 1. Рис. 2. Установка віконних блоків у прорізі кам'яних стін: а - зі спареними рамами, б - з роздільними рамами; 1 - наличник, 2 -пробка дерев'яна, 3 - йорж, 4 - конопатка, 5 - герметизуючий мате­ріал, 6 - шуруп.

При встановленні віконних блоків необхідно слідкувати, щоб вони були на фасаді по одній вертикалі, у тому числі, ква­тирки повинні бути розташовані симетрично.