Дерев’яні конструкції на будівництво поступають у вигляді балок і щитів перекриття, щитів перегородок, ферм, віконних та дверних блоків і інших виробів готових до монтажу. Монтаж дерев’яних конструкцій можна вести різними способами: окремими деталями, частинами або вузлами конструкцій.

Більш раціональним є монтаж готових конструкцій(віконних і дверних блоків, секцій перегородок). При цьому способі монтажу конструкцію відразу встановлюють в проектне положення, що зменшує терміни монтажу і, крім цього, здешевлює його.

Ефективним є також монтаж із окремих блоків, які являють собою декілька елементів, які з’єднані кріпленнями в одне ціле. Готові конструкції піднімають і встановлюють монтажними кранами. При підніманні блоків, які збирають внизу, використовують вертикальне піднімання. При монтажі стійок використовують піднімання поворотом. При цьому конструкцію встановлюють горизонтально а після піднімання опорної частини стійки з’єднюються з місцем встановлення. Конструкції, з визначеного місця і потребуючі крім встановлення ще і розвернення, монтують шляхом складного переміщення, коли при подачі конструкції до місця монтажу кран здійснює ряд рухів , при яких конструкція набуває проектного положення у повітрі, переміщуючись при цьому у горизонтальному і вертикальному напрямках.