Лакофарбові матеріали на підготовлену поверхню наносяться вручну пензлями, а механізовано - розпиленням, наливанням, зануренням і на вальцьових верстатах. На поверхню деревини фарбу наносять різноманітними пензлями (рис.9.1).

Ручники круглі, або плоскі (а), роблять зі щетини довжиною не більше подвійного діаметра кільця. З робочого кінця щетину обрізають рівно або трохи опукло.

Флейц (б) - це плоский пензель з борсукового ворсу, який призначений для розрівнювання шару фарби і загладжування слідів від ручника. Вузькі місця фарбують маленькими флейцями, або так званими шепірками (е).

Розхльостка (в) - це плоский пензель зі щетини завдовжки 100 мм, яким вирівнюють шар фарби.

Фільонкові пеналі (г) зі щетини, яка закінчується конусом і служить для проведення тонких ліній.

Трафаретні пензлі (д) виготовляють зі щетини з рівним обрізом робочого боку. Основне їх призначення – набивання малюнків і цифр за трафаретом.

Торцівки (е) призначені для нанесення шару фарби під шагрень (шкіру). Виготовляють їх з твердої хребтової щетини розмірами 100х200 мм, закріпленої в отворах дерев'яної колодки з ручкою.

Після закінчення роботи тампони і пензлі промивають спеціальними розчинами.

 

Контрольні запитання: 

  1. Яка довжина щетини у ручників?
  2. Як називають плоский пензель з борсукового ворсу, який призначений для розрівнювання шару фарби і загладжування слідів від ручника?
  3. Як називають плоский пензель зі щетини завдовжки 100 мм, яким вирівнюють шар фарби?
  4. Як називається кісточка зі щетини, яка закінчується конусом і служить для проведення тонких ліній?