Листовий пластик являє собою пакет із декількох листі паперу, просякнутого смолами і пресованого в пресі плоского пресування при температурі 120…140ºС і тиску 7…15 МПа. Зовнішні шари паперу просочують меламіноформальдегідною смолою а всі решту фенолоформальдегідною.

Поверхня листів може бути глянцевою або матовою, одноколірною або багатоколірною.

Велике значення для якості матеріалів, обклеєних пластиком, має вибір клею. Для отримання високоякісного зєднання деревного матеріалу з пластиком. Приклеюють пластик гарячим і холодним способами.

Для приклеювання декоративного пластика гарячим способом використовують одно-, двох- і багатоповерхові гідравлічні преси з обігрівальними плитами. Склеюючи пакети встановлюють на плитах в один шар.

Холодним способом пластик приклеюють в пневматичних, гідравлічних і механічних пресах одно- або багато секційних одноповерхових (див. роздатковий матеріал).

Прес рамної конструкції, зварений зі швелерів, має нижню плиту, на яку складають пачки, зібрані із деталей і пластика. Зверху є пневматичний, гідравлічний чи механічний приводи з верхніми плитами для зажиму пачки. Клей на деталі наноситься вальцями 4, після чого із цих деталей і пластика формується пакет. Пакет завантажують в прес 2, притискають його і витримують. Готові пакети вивантажують із преса на роликовий конвеєр 5.

 

Контрольні запитання:

  1.  Що являє собою пластик?
  2. Що впливає на якість матеріалів обклеєних пластиком?
  3. Якими двома способами приклеюють пластик?
  4. Чим характерний гарячий спосіб приклеювання пластиків?
  5. В чому полягає холодний спосіб приклеювання пластиків