Види захисно-декоративних покриттів

Експлуатаційні і декоративні властивості покриттів дуже різноманітні і залежать від виду і властивостей використовуючи матеріалів, технологічного процесу опорядження і якості поверхні покриття.

В залежності від вимог до зовнішнього вигляду і захисних властивостей, покриття може складатися із одного або декілька шарів використовуючих матеріалів, виконуючих різні функції.

Експлуатаційні властивості покриття визначаються головним чином властивостями використовуючих матеріалів. За умовами експлуатації прийнято поділ покриттів на вісім груп (табл..).

За ступенем блиску покриття діляться на глянцеві, напівглянцеві і матові. Глянцеві покриття утворюють майже всі лаки (за винятком матувальних), емалі з великим вмістом плівкоутворювачів і тонким перетиром пігментів, а також деякі плівки.

Напівглянцеві покриття утворюють емалі з пониженим вмістом плівкоутворювачів і більшою кількістю пігментів, наповнювачів і плівки.

Матові покриття утворюють більшість фарбів, особливо емульсійних, а також матувальні лаки і плівки.

За декоративними властивостями покриття поділяють на прозорі, які залишають текстуру деревини видимою під прозорою опоряджувальною плівкою, і непрозорі, які ховають колір і будову деревини і деревних матеріалів

 

Контрольні запитання:

  1. Від чого залежать декоративні і захисні властивості деревини?
  2. Від чого залежить кількість шарів використовуючих матеріалів?
  3. Які матеріали утворюють глянцеве покриття?
  4. Як поділяють покриття за декоративними властивостями?

Please publish modules in offcanvas position.