Загальні відомості та призначення опорядження столярних виробів

Столярні вироби для довготривалої експлуатації. Більшість їх призначена не тільки для технічних цілей, але і для прикраси приміщення, будівлі, споруди. Вони експлуатуються в різних обстановках і умовах.

Довгострокове зберігання виробів із деревини забезпечує опорядження. Під опорядженням деревини розуміють всі види обробки її поверхні, направлені на покращення зовнішнього вигляду і захисту виробу з деревини від впливу зовнішнього середовища.

Сучасні лакофарбові матеріали і обладнання для їх використання дозволяє отримати на поверхні деревини різноманітні оздоблювальні покриття з високими декоративними і захисними властивостями.

В останній час нарівні із рідкими лакофарбовими матеріалами для створення захисно-декоративних покриттів знайшли використання плівкові і листові матеріали на основі синтетичних смол.

Деревина володіє рядом специфічних властивостей, які необхідно враховувати при виборі виду і способу опорядження. Тому при визначенні виду опорядження деревини враховують її пористість, твердість, текстуру, колір, вологість а також наявність смоли і дубильних речовин в ній.

 

Контрольні запитання:

  1. Що розуміють під опорядженням деревини?
  2. Які ще оздоблювальні матеріали використовують крім лакофарбових?
  3. Що враховують при визначенні виду опорядження деревини?

Please publish modules in offcanvas position.