Будівельний майданчик повинен розміщуватись у межах ділянки, відведеної на будівництво. У разі необхідності додаткової території на час будівництва, використання узгоджують з власником майданчика.
Будівельний майданчик в населених пунктах або на території діючого підприємства повинен бути огородженим. Якщо огородити неможливо, межі будівельного майданчика позначають спеціальними знаками та написами. Огорожу монтують із готових інвентарних щитів або із самостійно зроблених. Як матеріал для огорож може служити будь-який лісоматеріал матеріал, як правило той, що непридатний для виготовлення інших столярно-теслярських виробів.
Будівельні об’єкти, розміщені вздовж вулиць, проїздів і проходів загального користування огороджують суцільним парканом висотою не менше 2м. Паркан встановлюють на відстані не більше 10м від будівельного об’єкта, обладнується захисним навісом над пішохідною доріжкою під кутом 20º до горизонту. Товщина дошок захисного навісу повинна бути не менше 40мм. Захисний навіс обрамляють бортовою дошкою висотою 15см, яка утримує матеріал, падаючий на край навісу. Ширина навісу по горизонтальній проекції приймається не менше 1,25м.
Контрольні запитання:
- Якщо неможливо огородити, як позначають будівельний майданчик?
- Яку висоту повинен мати суцільний паркан?
- Якщо відстань не більше 10м від будівельного об’єкта, чим обладнують загорожу?
- Яка товщина дошок допускається у конструкції захисного навісу?
- Яка допускається ширина навісу?