Настилання підлоги необхідно виконувати при температурі повітря в приміщеннях не менше 18'С і темпера­турі основи не менше 15°С. Основа повинна бути абсолютно рівна, суха, міцна і чиста. Нерівності основи, що складають З мм на 1 м, необхідно шпаклювати і шліфувати. Рекомен­дується поздовжні шви (стикування) ламінованих панелей роз­міщати паралельно падаючому природному світлу.

Для настилання ламінованої підлоги необхідні: розпірні клинки, чурка з молотком, олівець, складна лінійка, стяж­ний шток, пилка, клей (для приклеювання шматків ламіна­ту біля труб , шнур і клейка смужка.

Ламіновану підлогу необхідно укладати "плаваючим ме­тодом" (насухо) і залишати біля стін і труб зазор 12-15 мм, щоб деревина могла розширятись. Панелі відкритих пакетів необхідно настеляти в той самий день.

Технологія укладання (настилання) підлоги з ламінова­них панелей:

  • Підготовити основу.
  • Настелити на основу підлоги поліетиленову плівку товщиною 0,2 мм (для захисту ламінованої підлоги від вологи). Її на­стеляють з напуском 20 см і фіксують за допомогою клейкої смужки .
  • Розкотити спеціальний рулонний піноматеріал і укласти його в тому ж напрямку, що і ламіновані панелі (якщо па­нелі не містять у собі звукоізоляційний шар)
  • Визначити ширину останнього ряду панелей з урахуван­ням зазору між стіною і панеллю 12-15 мм. Якщо ширина останньої панелі менше 50 мм, то першу розрізати по ши­рині так, щоб остання була більше 50 мм.
  • Першу панель укласти по шнуру по розкоченій поліетиле­новій плівці і звукоізоляційному матеріалу (якщо він по­трібний) гребенем до стіни .
  • За допомогою розпірки зафіксувати зазор між стіною і панеллю 12-15 мм. Якщо стінка криволінійна, то необхід­но контур цієї кривизни вирізати на панелі .
  • Настеляння підлоги продовжити згідно з вказаною по­слідовністю врозгін торцевих фуг одного ряду панелей по відношенню до другого не менше 40 мм. Для з'єднання в шпунт і гребінь застосовують чурку і молоток .
  • Для розмічання і розрізання останніх панелей в ряду з розміром необхідно повернути її на 180° декоративною сто­роною уверх, і покласти біля укладеного ряду (паз до паза), а потім повернути її назад і установити на місце призна­чення за допомогою припасного штока  в торець  і  збоку.
  • По ходу настеляння розмітити місця проходження труб опалення і висвердлити відповідні отвори з урахуванням відповідних зазорів.
  • Вклеїти шматки ламінату біля труб з боку стіни

Очистити підлогу злегка вологою ганчіркою або ацетоном (забруднені місця) і натерти спеціальними засобами для ламінованих підлог (не можна користуватись паркетним воском, політурою або порошком для чищення поверхонь).

 

Контрольні запитання

  1. При якій температурі можна стелити ламінат?
  2. Які інструменти необхідні для монтажу ламінованої підлоги?
  3. Яким способом монтують ламіновану підлогу?