Мозаїчний паркет має форму квадратів роз­мірами 400x400, 480x480, 600x600 мм та інші. Підбирають їх так, щоб в приміщенні, по можливості, помістилось ціле число квадратів з певним рисунком. Послідовність прямого укладання паркету приведено на рис.  1.

Для того, щоб щити були укладені вірно, натягують уз­довж стін два шнури під прямим кутом, як показано на ри­сунку, приклеюють на мастиці до основи дерев'яну фрезеро­вану рейку товщиною 19-22 мм, яка є базою, до якої впритул укладають паркетні щити. Один робітник подає щити, нано­сить і розрівнює мастику шпателем-зубчаткою, а другий укладає щільно в кут на нанесений шар мастики. Після насте­ляння паркетні рейки знімають, і зазор закривають плінтусом.

Настеляння розвер­нутим квадратом (під кутом 45 ) більш трудо­містке, тому що потрібно розкроювати щити по діагоналі.

Для надання поверхні паркетної підлоги гарні­шого вигляду між щита­ми кладуть лінійку, жил­ку з деревини граба, море­ного дуба та інших порід. Після висихання мастики (приблизно через 4-5 діб) з поверхні підлоги знімають папір, якщо набраний паркет наклеєний на папір , і поверхню підлоги опоряджують

 

Контрольні запитання

  1. Що використовують як базу при настилі штучного паркету?
  2. Що роблять з паркетними рейками після настилу паркету?