Настил та ремонт щитового паркету

Щитовий паркет настеляють по лагах. При настиланні щитового паркету лаги укладають через 0,4 м (у залежності від розмірів щитового парке­ту). Після укладання лаг у куті кімнати на основу кладуть перший відсортований щит, а вздовж суміжних стін натягують два шнури, які перетинаються під прямим кутом. Укладують щити так, щоб кромки стикувались і були по се­редині лаг, щільно з'єднуючись між собою рейками.

Паркетний щит кріплять до кожної лаги цвяхами довжи­ною 50-60 мм. Цвяхи необхідно забивати з нахилом у паз, заг­либлюючи головки за допомогою добійника. Забивати цвяхи в лицьову поверхню щитів не допускається. Крайні, або добірні щити прирізають на місці. При монтажі рейки, паз і кромки щитів змазують водостійким клеєм. Залишки клею знімають сухою ганчіркою. У зазор між стіною і паркетним покриттям забивають розпірний клин. Щити паркету укладають, відступаючи від стіни на 10-15 мм, перекриваючи цей зазор після настеляння плінтусом.

Ремонт щитового паркету

Просідання покриття підлоги спостерігається в резуль­таті руйнування основи впродовж експлуатації.

Хиткість підлоги при ходьбі по ній виникає внаслідок зниження міцності лаг і звукоізоляційних прокладок, осідан­ня теплоізоляції або піщаної засипки, а також у тих випад­ках, коли відстань між лагами більша за необхідну.

Щілини між паркетними дошками або щитами бувають у тих випадках, коли при настелянні недостатньо стиснули їх стискачами.

Відшарування окремих паркетних дощок або щитів.

Головки цвяхів виступають на поверхню паркетних до­щок або щитів.

Підняття паркетних дощок, щитів і мозаїчного паркету.

Неспівпадання рисунку підлоги виникає внаслідок неякіс­ної розбивки.

Контрольні запитання

  1. На які відстані встановлюють лаги?
  2. Цвяхи якої довжини потрібні для настилу щитового паркету?
  3. На яку відстань відступають від стіни при настилі щитового паркету?

Please publish modules in offcanvas position.