Натирання паркету мастиками. Паркет натирають як водними, так і скипидарними мастиками. Дубовий паркет рекомендується натирати водними мастиками, а буковий – безводними. На чисту, опезпилену підлогу наносять готову масти­ку за допомогою волосяної щітки і розподіляють рівномірно тонким шаром. Після висихання цього шару рекомендується нанести ще один шар мастики, тому що новий паркет інтенсивно всмоктує в себе нанесе­ний у перший раз склад. Густу мас­тику розводять скипидаром, попе­редньо нагрітим у банці, зануреній у гарячу воду. Мастики можна наносити на поверхні м'яким тампоном.

Після повного висихання мастики підлогу натирають до блиску машиною для натирання підло­ги   зі змінними капроновими щітками або сукон­кою. Машина для натирання підлоги служить також для очи­щення підлоги від бруду під час експлуатації. Вручну нати­рають підлогу щітками або суконкою, натягнутою на спеціа­льне пристосування для шліфування.

Нанесення лаку на паркетне покриття. Перед нанесенням лаку на паркет необхідно його пере­мішати, а якщо потрібно, то приготувати в невеликому об'ємі. Лак наносять на паркет пензлями або м'якими воло­сяними щітками тільки на суху чисту підлогу в приміщен­нях, де повністю закінчені всі будівельні роботи, а підлога відшліфована і обезпилена. Наносять лак від самого віддале­ного кінця приміщення до виходу. При нанесенні лаку пенз­лем або тампоном його втирають у пори паркету, не допуска­ючи створення напливів і крапель. Другий шар лаку нано­сять після тверднення першого. Для усунення ворсу пропо­нується ще раз обробити всю поверхню підлоги дрібною шліфувальною шкуркою. Після цього підлогу обезпилюють і знов покривають двома шарами лаку.

 

Контрольні запитання

  1. Якими мастиками рекомендується натирати дубовий паркет ?
  2. Якими мастиками рекомендується натирати буковий паркет?
  3. Скількома шарами лаку покривають паркет?