Дошки для покриття підлог, як правило, укладають на лаги, які роблять з нефрезованих дощок, брусків, або плас­тин шириною 120-160 мм, очищених від кори. Деревину для лаг застосовують із хвойних і листяних порід 2-го, 3-го сор­ту, за винятком деревини липи і тополі (вологістю не більше 15-18% і обов'язково проантисептованими). Лаги кладуть усією поверхнею на плити перекриття або на звукоізоляцій­ний шар (рис. 1).

Лаги можуть опиратись на стовпчики по ґрунту або по бал­ках перекриття. Для регулювання рівня підлоги і для того, щоб не гнили лаги над стовпчиками, під них підкладають де­рев'яні проантисептовані прокладки на толь. Ширина про­кладок 100-150 мм, довжина 200-250 мм і товщина понад 25 мм. По залізобетонному перекриттю лаги можна укладати по шару піску або кам'яновугільного шлаку товщиною 10 мм.

Для підлог по ґрунту (рис. 2) мурують цегляні стовпчи­ки перерізом 1,5x1,5 цегли висотою в три ряди зі звичайної цегли (силікатна цегла не придатна) марки 75 на цементно­му розчині марки 25 або бетонні стовпчики марки 75. Висота підпідлогового простору повинна бути не більшою 250 мм. Стикувати лаги необхідно на стовпчиках.

Після прибирання приміщення виставляють крайні лаги по рівню з протилежних боків на відстані від стін 150 мм, а потім проміжні на відстані одна від одної 0,7-0,8 м. Кінці лаг (торци), укладені перпендикулярно стінам, не повинні дохо­дити до зовнішніх стін на 50 мм, а до внутрішніх - на 20 мм. Лаги з пластин укладають плоским боком догори. На балках лаги підтесують і прибивають цвяхами довжиною 125 мм. Проміжні лаги укладують по шнуру, натягнутому зверху, і перевіряють їх будівельним рівнем і профугованою рейкою. Для закріплення лаг прибивають першу дошку підлоги. По висоті лаги встановлюють так, щоб після настилання підло­ги рівень її був нижчий порога на 20 мм. У приміщеннях, де рух людей відбувається в певному порядку (коридори), лаги прокладають впоперек, щоб дошки підлоги розташовувались вздовж руху або у напрямку світла із вікон.