Паркетні підлоги складаються з паркетного покриття, прошарку, зв'язуючого покриття зі стяжкою і підстиляючого тепло- і гідроізоляційного шарів.
Підлоги повинні мати гарний вигляд, мінімальну звукопровідність і не змінюватись у процесі експлуатації. Вони повинні бути теплими, не слизькими, стійкими проти стирання, гладкими, безшумними при ходінні і не виділяти пил. Крім того, підлоги повинні бути стійкими під впливом кислот, лугів, масел, достатньо міцними при ударах і не продавлюватись.
Для паркетних покриттів застосовують штучний паркет, щитовий, паркетна дошка, мозаїчний (набірний) паркет, шашки дерев'яні, а за останній час застосовують високохудожній, при виробництві якого використовують механічну обробку, або за допомогою промислових лазерів.
Крім дуба, ясеня, берези, бука, граба тепер використовують горіх, клен, акацію, черешню, дуб морений, бамбук. Деревина тропічних порід, крім різноманітних забарвлень, характеризується підвищеною твердістю і біостійкістю (завдяки високому вмісту смол).
Художній паркет характеризується тим, що більшість його елементів мають, як правило, геометричну форму - ромба, трикутника тощо. Для рисунка використовують десятки різних порід деревини: від білого клена (явора) до чорного дуба (мореного).
Паркетні дошки (рис. 1, а) являють собою основу, на якій наклеєні дерев'яні планки або квадрати зі пшона. Вони мають на бокових і торцевих кромках пази і гребені.
Паркетний щит (рис. 1, б) складається з основи, на яку по обумовленому рисунку наклеєне лицьове покриття з паркетних планок. На кромках щитів роблять пази і гребені, а також пази для з'єднання щитів на шпонках.
Мозаїчний паркет (рис. 1, в) складається з набору зафіксованих квадратів рівних розмірів, укладених у шаховому порядку лицьовим боком на папір (на неводостійкому клею) або зворотним боком до еластичного матеріалу.
Штучний паркет (рис. 1, г) складається з паркетних планок (клепок) з гребенями і пазами на протилежних кромках і торцях; з гребенем на одній кромці та пазами на другій кромці й торцях.
Шашки дерев'яні (рис. 1): д - прямокутні, є — прямокутні з пазами, ж — шестигранні.