Двері погано закриваються, мають перекіс, найчастіше внаслідок ослаблення завісів. Для цього з завісів вигвинчують по одному шурупу, забивають у старий отвір від шурупа дерев'яний кілочок на клею і загвинчують новий шуруп, зробивши спочатку для нього гніздо. Якщо шуруп не можна вигвинтити, його розігрівають гарячим молотком або іншим металевим предметом, приклавши до головки шурупа, і коли він схолоне, вільно вигвинчують. При заміні старих завісів новими шурупи видаляють всі відразу, закладають старі отвори, зачищають гнізда для завісів і знову навішують двері або вікно. Краще міняти завіси по одній, не знімаючи вікон або дверей. Якщо слабкі шипові з'єднання, то їх розбирають, зачищають шипи, гнізда або вушка й склеюють виріб знову. Якщо шипи вільно заходять у гнізда, їх слід обмотати тканиною, змазаною клеєм, і забити молотком. Довжина тканини 1 повинна бути така, щоб її кінці не досягали заплечиків шипа на 5-7 мм (рис.1, а). Замість тканини можна застосувати фанеру 2 (рис.1,б) або розколоти шип уздовж і забити з торця клинок на клею, а після цього зібрати вузол. Іноді поламані шипи замінюють новими (вставками). Для цього старий шип обрізають врівень із заплечиками, зарізають на його місце вушко і ставлять новий шип на клею (1, в, г). Як додаткове кріплення з'єднань застосовують металеві косинці, або пластинки, прикріплюючи їх шурупами.
Складність заміни замків полягає в тому, що не завжди новий замок за розмірами відповідає старому, не збігаються щілини для ключа в замку і дверях та інше. Якщо старе гніздо для замка велике, в нього вставляють прокладку з деревини. Для цього спочатку встановлюють замок у гніздо так, щоб щілини для ключа в замку й дверях збігались, потім визначають вільне місце для прокладки під замком або над замком. Прокладку встановлюють одночасно з новим замком.
Іноді бруски обв'язки вікон або дверей, на яких часто міняли шпінгалети, ручки або замки, стають непридатними. Тоді пошкоджене місце вирізують і замінюють його частково або по всій товщині здоровою деревиною (рис. 2). Якщо замінюють частину бруска по всій його товщині, то спочатку на кінці вставки роблять вушко, як показано на рис. 2, б, розмічають їх на старому бруску, видовбують на них гнізда і припасовують брусок на місце; розмічають і вибирають паз або чверть для фільонки відповідних розмірів. Якщо на старому бруску є кальовка, її розмічають на новому бруску і вибирають в останню чергу. Вставки ставлять на клею і прикріплюють дерев'яними нагелями.
Контрольні запитання:
- Що потрібно зробити для усунення ослаблення завісів?
- Що роблять якщо шуруп не вигвинчується?
- Що потрібно зробити, якщо шипи вільно заходять у гнізда?
- Як ремонтують зламаний шип?
- Що використовують у якості додаткових кріплень?