Ремонт опоряджених поверхонь

Якщо фанера відстає на кромках, на стиках листів і на вузьких фанерних смужках, то під фанерою, що відстала очищають щілини від пилу і клею ножем або стальною пластинкою. Потім у щілину заливають гарячий клей, злегка притискують фанеру до основи й зразу ж відпускають. Після видержки протягом 3-5 хв фанеру притискують, видавлюючи зайвий клей, і затискують через прокладку струбциною або затискачем. Через 10-12 годин струбцину або затискач знімають і приступають до реставрації обробленої плівки, пошкодженої під час ремонту. Аналогічно очищають щілини і заливають клей на стиках листів фанери. Підклеєну фанеру притискують через прокладку важким предметом. Якщо клаптики фанери загублено, потрібно підібрати фанеру такого самого кольору, текстури і товщини. Потім вирізати ромбовидні вставки, обкреслити їх на ремонтному місці, розміщуючи волокна так само, як і на фанерній поверхні, видалити рештки фанери на обкресленому місці, зачистити клей і поставити вставку на клею. Після висихання Її зачищають циклею і шліфувальним папером врівень а фанерною поверхнею і приступають до обробки. Якщо доводиться замінити великі частини поверхні новою фанерою, то стару фанеру видаляють незалежно від форми пошкодженої ділянки, зачищають залізком ценубеля ремонтну поверхню і приклеюють новий лист фанери звичайним способом. Якщо стара фанера погано знімається, її злегка змочують водою і притискують через ганчірку гарячим утюгом.

Потьмянілу або пошкоджену плівку реставрують кількома способами. Наприклад, поверхню, яку реставрують, очищають від пилу, протирають сумішшю скипидару і бензину (співвідношення 1:1) доти, доки з поверхні не буде знято бруд. Потім Її натирають мастикою, приготовленою з підігрітого

воску (3 столових ложки) і скипидару (1 склянка). Суміш розігрівають, помістивши в гарячу воду, і додають столову ложку натуральної оліфи. Після нанесення мастики на поверхню, що реставрується, через 30-40 хв її протирають суконкою до рівномірного блиску. Можна марлевим тампоном очищену від бруду поверхню протирати реп'яховим маслом (та іншими складами).

Слід від гарячого на поверхні меблів можна усунути шляхом натирання плям парафіном, а потім просушити і по цьому місцю пройтись теплим утюгом через промокальний папір.

Подряпини на меблях рекомендують протерти слабим розчином йоду.

 

Контрольні запитання:

  1. Що роблять якщо фанера відстає?
  2. Що робити, якщо клаптики фанери загублено?
  3. Що роблять коли треба замінити великі частини поверхні новою фанерою?
  4. Як реставрують потьмянілу або пошкоджену плівку?

Please publish modules in offcanvas position.