Якщо фанера відстає на кромках, на стиках листів і на вузьких фанерних смужках, то під фанерою, що відстала очищають щілини від пилу і клею ножем або стальною пластинкою. Потім у щілину заливають гарячий клей, злегка притискують фанеру до основи й зразу ж відпускають. Після видержки протягом 3-5 хв фанеру притискують, видавлюючи зайвий клей, і затискують через прокладку струбциною або затискачем. Через 10-12 годин струбцину або затискач знімають і приступають до реставрації обробленої плівки, пошкодженої під час ремонту. Аналогічно очищають щілини і заливають клей на стиках листів фанери. Підклеєну фанеру притискують через прокладку важким предметом. Якщо клаптики фанери загублено, потрібно підібрати фанеру такого самого кольору, текстури і товщини. Потім вирізати ромбовидні вставки, обкреслити їх на ремонтному місці, розміщуючи волокна так само, як і на фанерній поверхні, видалити рештки фанери на обкресленому місці, зачистити клей і поставити вставку на клею. Після висихання Її зачищають циклею і шліфувальним папером врівень а фанерною поверхнею і приступають до обробки. Якщо доводиться замінити великі частини поверхні новою фанерою, то стару фанеру видаляють незалежно від форми пошкодженої ділянки, зачищають залізком ценубеля ремонтну поверхню і приклеюють новий лист фанери звичайним способом. Якщо стара фанера погано знімається, її злегка змочують водою і притискують через ганчірку гарячим утюгом.

Потьмянілу або пошкоджену плівку реставрують кількома способами. Наприклад, поверхню, яку реставрують, очищають від пилу, протирають сумішшю скипидару і бензину (співвідношення 1:1) доти, доки з поверхні не буде знято бруд. Потім Її натирають мастикою, приготовленою з підігрітого

воску (3 столових ложки) і скипидару (1 склянка). Суміш розігрівають, помістивши в гарячу воду, і додають столову ложку натуральної оліфи. Після нанесення мастики на поверхню, що реставрується, через 30-40 хв її протирають суконкою до рівномірного блиску. Можна марлевим тампоном очищену від бруду поверхню протирати реп'яховим маслом (та іншими складами).

Слід від гарячого на поверхні меблів можна усунути шляхом натирання плям парафіном, а потім просушити і по цьому місцю пройтись теплим утюгом через промокальний папір.

Подряпини на меблях рекомендують протерти слабим розчином йоду.

 

Контрольні запитання:

  1. Що роблять якщо фанера відстає?
  2. Що робити, якщо клаптики фанери загублено?
  3. Що роблять коли треба замінити великі частини поверхні новою фанерою?
  4. Як реставрують потьмянілу або пошкоджену плівку?