Часткова заміна лицьового покриття із паркетних дощок або щитів виконується шляхом приклеювання окремих планок, відклеєних від основи. При цьому лицьову і зворотню частину планок очищають від клею, бруду і пилу, просушують, наносять водостійкий клей і укладують на місце. Якщо планки нові, то потрібно використовувати планки тих самих розмірів і порід деревини, що і планки всього покриття. Якщо підлога місцями хитається, то обережно розбирають ділянку з виявленим дефектом, але перед цим знімають плінтуси. Після розбирання підлоги видаляють дефектні дошки, ремонтують і замінюють окремі пошкоджені лаги і звукоізоляційні прокладки. При необхідності підсипають пісок, і якщо виявлено пошкодження деревини грибком, то спосіб усунення дефекту буде інший. Якщо розбирають підлогу зі щитового паркету, щити знімають, маркують і відправляють в майстерню, де їх ремонтують (реставрують). Потім щити споюють на нових планках (вставках), тому що старі непридатні і їх важко зберегти.

При ремонті та реставрації декоративно-художнього паркету його фотографують, визначають породи деревини, направлення волокон, текстуру і колір кожного елементу підлоги. Виготовляють шаблон на умовно розбиті щити, а потім тільки розбирають покриття і ремонтують згідно з зафіксованими рисунками.

Дощаті підлоги після настеляння усихаються, жолобляться, тому їх необхідно знову стискати. Для заміни окремих дощок їх маркірують, сокирою відривають кожну дошку від лаги, а цвяхи витягують. Встановлені відрізки дощок опираються мінімум на дві лаги. Стик роблять тільки на лагах.

 

 Контрольні запитання:

  1. В чому полягає заміна лицьового покриття із паркетних дощок?
  2. Як здійснюють заміну лицьового покриття із паркетних дощок?
  3. Яка технологія ремонту декоративно-художнього паркету?
  4. Як проводять демонтаж дощок?