Конструкція підлоги з штучних дошок складна . На будовах застосовуються для настилу підлоги щити , виготовленні на деревообробних підприємствах. Щити підлоги можуть бути клеєними ( склеєних із окремих відрізків дошок ) або нарощені на цвяхах . Для виготовлення щитів можна використовувати короткі відходи дошок , які не використовуються для настилу підлоги . Клеєні щити виготовляють одношаровими , багатошаровими та склеєними з декількох тонких дошок в три ряди . Крім цього щити можуть бути рамочними або без рамочними . Для кращого з’єднання між собою у щитах повинні бути дві суміжні грані з пазом , а дві інші з гребенем .

Розміри щитів визначають відштовхуючись від розмірів приміщення , але з врахування кроку між лігами .

Для виготовлення щитів застосовують дошки (короткомірні ) 2-го сорту , добре обробленні . Перед  склеюванням  дошки потрібно підігнати одну до одної , таким чином кромки повинні бути профуговані .Після склеювання і відповідної витримки клеєні щити фрезерують , для того щоб поверхня була рівною і гладкою .

Розміри щитів повинні відповідати розмірам , вказаних в робочих кресленнях. Допустимі відхилення від номінальних розмірів не повинно перевищувати по довжині і ширині – 5мм , товщині ± 1мм. Для виготовлення щитів використовують деревину хвойних порід. Для приміщень з відносною вологістю повітря до 70% щити можна виготовляти із деревини берези , бука .

Нижню площину щитів підлоги антисептують. Вологість дошок ,яка використовується для щитів підлоги повинна бути 12% . Лицьову поверхню щитів обробляють не нижче 6-го класу шорсткості .

Реєчні щити збирають з березових рейок вологістю до 10% , товщиною 22-29 і шириною 50-60 мм .

По торцях  рейок з обох сторін вибирають паз глибиною 25 мм , в які вставляють рейку попередньо намащену клеєм . Після висихання клею по периметру щитів вибирають пази і гребені , необхідні для з’єднання одного щита з іншим .Поверхні щитів шліфують .Щити  мають довжину 1200, ширину 600 , товщину 22-29 мм .

Контрольні запитання:

  1. Які бувають щити для підлоги?
  2. Які є види клеєних щитів ?
  3. З якого матеріалу збирають реєчні щити?