До вбудованих меблів належать вбудовані і прибудовані шафи, антресолі, гардеробні кімнати, шафи-перегородки, які розміщують у нішах, над дверима, в кутах, або у вигляді шаф-перегородок у квартирах. На будівництво вбудовані меблі надходять у вигляді окремих елементів, які після монтажа опоряджують різними матеріалами: шпоном, ДВП або фанерою, заздалегідь облицьованих текстурним папером з імітацією під деревину цінних порід; емалевими фарбами тощо.

Двері шаф бувають одно- і двополотні (рис. 1). Антресолі роблять над вбудованими шафами і над прохідними дверима. Дверцята антресолей роблять фільончасті або щитові шириною, рівною ширині шафи.

Блок шафної двері складається з коробки і полотна. Коробку виготовляють а деревини хвойних порід, а полотно щитове. Проміжні стінки для шаф роблять з ДСП або двох твердих ДВП, склеєних сітчастими боками всередину. Полиці для шаф роблять з фанери товщиною 12 мм або ДСП.

Вбудовані меблі підвищують комфортабельність квартири, знижують вартість меблювання і звільнюють площу частини приміщення. Одночасно витрати пиломатеріалів зменшуються на 45%. Недоліком вбудованих меблів є те, що на будівництві необхідно виконувати додатково будівельні роботи з їх монтажу.

Контрольні запитання:

  1. Що відносять до вбудованих меблів;
  2. В якому вигляді вбудовані меблі надходять на будівництво?
  3. З чого складається блок шафної двері?
  4. З чого виготовляють проміжні стінки для шаф?