До санітарно-технічних систем житлових будинків і промислових будівель відносять водопровід холодної і гарячої води, каналізація, водостоки, водостікання, опалення, вентиляція, кондиціювання повітря, газопостачання.

Згідно стандартів комплект робочих креслень санітарно-технічних систем включає в себе загальні дані систем, розрізи і аксонометричні схеми, плани і розрізи установок.

Санітарно-технічні системи складають із трубопроводів, арматури (крани, вентилі, засувки і різного обладнання) і різного обладнання (насоси, водонагрівачі, кондиціонери і т.п.), при монтажі яких широко застосовують електрогазозварювальні роботи.

Елементи санітарно-технічних систем зображають на кресленнях і схемах спрощено умовними графічними позначеннями, встановленими стандартами.

Водопостачання і каналізація

Комплекту креслень систем внутрішнього водопостачання і каналізації присвоєна марка ВК, зовнішнім – ЗВК (НВК). До складу креслень входять плани і схеми систем, установок, вузлів. Стандарти встановлюють буквено-цифрове позначення марки трубопроводів: водопровід – В; каналізація – К; гаряче водопостачання – Т; газопостачання – Г.

Марки приставляють в розрізі лінії позначення трубопровода або на поличках ліній-виносок. Стояки системи водопроводу позначаються маркою “Ст.”, а колодець – “К”.

Аксонометричні схеми санітарно-технічних схем виконують в фронтальній ізометрії. 

Газопостачання

Креслення газопостачання мережі газопроводу житлових будівель визначається розміщенням труб, приладів. Умовні графічні позначення на кресленнях планів і аксонометричних схемах аналогічні позначенням мереж холодного і гарячого водопостачання (запірна арматура, стояки прилади). На кресленнях і схемах проставляють діаметри труб і довжину дільниць.

Опалення і вентиляція

 Креслення систем  опалення і вентиляції будівель виконують в спрощеному зображенні, застосовуючи умовні графічні позначення.