Теплопровідність— це здатність деревини передавати теплоту від однієї поверхні до іншої за наявності різниці температур на цих поверхнях.
Значення теплопровідності залежить від ступеня пористості і характеру пор, структури, вологості, температури. Теплопровідність сухої деревини незначна. Це пояснюється пористістю її будови . Коефіцієнт теплопровідності деревини 0,12-0,39 Вт/(м*К). Порожнини, міжклітинні та внутрішньоклітинні простори в сухій деревині заповнені повітрям.
З усіх природних та штучних речовин повітря має найменшу теплопровідність.
Щільна деревина проводить тепло трохи краще ніж пориста. Вологість деревини підвищує її теплопровідність, бо вода у порівнянні з повітрям є кращим провідником тепла.
Теплопровідність деревини залежить також від напрямку її волокон і породи. Деревина вздовж волокон проводить тепло майже вдвічі краще ніж у поперечному напрямку. Завдяки низькій теплопровідності деревину широко використовують у будівництві як матеріал для стін, а також як матеріал для виготовлення ручок до чайників, прасок та інших приладів.
Звукопровідність. Швидкість поширення звуку вздовж волокон у 15-18 раз і впоперек волокон у 3-5 раз більша, ніж у повітрі. Звукопровідність вологої деревини нижча, ніж сухої. Звукопровідність використовують для визначення якості стовбурів на корені, хлистів й кряжів. Якщо звук від удару по одному кінцю стовбура добре передається до другого кінця, то це свідчить про добру якість деревини. Якщо звук глухий або зовсім поглинається, то це означає, що є порожнини або гнилі місця.
Електропровідність- не властивість деревини проводити електричний струм. Вона залежить від породи дерева, напрямку волокон, температури і вологості. Електропровідність сухої деревини незначна, тому її можна застосовувати як ізоляційний матеріал.
Електричний опір деревини вздовж волокон у кілька разів менший, ніж упоперек волокон. Підвищення температури деревини призводить до зменшення її опору майже у 2 рази. Завдяки незначній електропровідності сухої деревини, її використовують як електроізоляційний матеріал (розетки під вимикачі і штепселі тощо).