Словник

Search for glossary terms (regular expression allowed)

Glossaries

Term Main definition
Крона

Крона □ Частина дерева, яка із вуглекислого газу, який поглинає із повітря, і води, яку отримує з ґрунту, в листях утворюються складні органічні речовини, необхідні для життя дерева. Складається із гілок і листя (або хвої).

Author - Super User
кристалічна ґратка

кристалічна ґратка □ Розташування  у певному порядку атомів (іонів) і молекул металів та сплавів.

Author - Super User
кристалізація

кристалізація □ Перехід з рідкого стану в твердий при певній температурі, що називається температурою кристалізації. Див. також: рекристалізація.

Author - Super User
крайка, кромка

крайка □ Край деталі; торець труби; місце сплавлення при зварюванні.

Author - Super User
Synonyms - кромка
Кора

Кора □ Суцільне покриття дерева, яке захищає дерево від механічних пошкоджень, різких перепадів температури, комах; складається із зовнішнього шару – кірки і внутрішнього – луба.

Author - Super User
корінь шва

корінь шва □ Нижній шар багатошарового зварного шва. Див. також: шов.

Author - Super User
Корінь

Корінь □ Частина дерева, яка проводить воду із розчиненими в ній мінеральними речовинами вверх по стовбуру; зберігає запаси живильних речовин і утримує дерево у вертикальному положенні.

Author - Super User
контроль зварювання

контроль зварювання □ Виявлення можливих дефектів зварного з’єднання, шва: зовнішнім оглядом і перевіркою розмірів, випробування, дослідження макро- і мікроструктури, гідравлічні і пневматичні випробування, просвічування швів (рентгенівськими променями, гамма-променями), ультразвуковим і магнітним контролем тощо.

Author - Super User
конструкційна сталь

конструкційна сталь □ Вуглецева конструкційна сталь: низьковуглецева (до 0,22%С); середньовуглецева (0,2-0,45%С); високовуглецева (0,45-0,7%); легована конструкційна. Див. також: сталь.

Author - Super User
коливальні рухи електрода

коливальні рухи електрода □ Поперечні коливальні рухи кінцем електрода – прямі прямолінійні, півмісяцем, трикутником тощо.

Author - Super User
класифікація зварювальних дуг

класифікація зварювальних дуг □ Класифікується: за складом матеріалу електрода (плавкий і неплавкий); за полярністю струму (прямої і зворотньої полярності); за родом струму (змінного або постійного); за вольт-амперною характеристикою (з падаючою, зростаючою і жорсткою); за довжиною (коротка і довга). Див. також: зварювальна дуга.

Author - Super User
клапан запобіжний

клапан запобіжний □ Пристрій для запобігання зміни параметрів робочої рідини, газу в бік збільшення напр., тиск в ацетиленовому генераторі.

Author - Super User
кисневий балон

кисневий балон □ Стальна циліндрична посудина для зберігання стиснутого кисню (до 15 МПа). Див. також: кисень технічний.

Author - Super User
кисневе різання

кисневе різання □ Технологічний процес різання металу згорянням його в струмені кисню.

Author - Super User
кисень технічний

кисень технічний □ Газ без запаху і кольору, підтримує горіння і застосовується у газовому зварюванні та різанні металу.

Author - Super User