Словник

Search for glossary terms (regular expression allowed)

Glossaries

Term Main definition
іскровий розряд

іскровий розряд □ Розряд між електродом, виробом, який розвивається в дуговий створюючи умови для горіння зварювальної дуги. Див. також: електрична іскра

Author - Super User
іскрова проба металу

іскрова проба металу □ Приблизне визначення хімічного складу металу за кольором і формою іскри, яка утворюється при дотиканні до абразивного круга.

Author - Super User
іржа

іржа □ Шар оксидів заліза (наліт) на поверхні металу викликаний дією кисню і вологи.

Author - Super User
Інфрачервоне проміння

невидиме електромагнітне проміння з довжиною хвиль від 0,74 мкм до 1 мм. Джерелом інфрачервоного проміння є будь-яке теплове джерело. Застосовують інфрачервоне проміння в спектральному аналізі, в інфрачервоній техніці, сушінні лакофарбових покриттів, як лікувальний засіб, стимулятор росту рослин і тварин тощо.

Author - Super User
Інфразвук

пружні коливання, частота яких менша за найнижчу частоту звукових коливань, тобто за 16 Гц. Вухо людини інфразвук не сприймає. Інфразвук мало поглинається середовищем і може поширюватися на великі віддалі. Використовують у сейсмографах для завбачання землетрусів, для вивчення будови Землі, розвідування покладів корисних копалин.

Author - Super User
інструкція з експлуатації

інструкція з експлуатації □ Технічний нормативний документ про правильну експлуатацію обладнання, приладів тощо.

Author - Super User
інструктаж з охорони праці

інструктаж з охорони праці □ Складова частина системи управління охороною праці; повідомлення відомостей про охорону праці, поділяється на: вступний, первинний, повторний, позаплановий, цільовий.

Author - Super User
інертний газ

інертний газ □ Одноатомний газ без кольору і запаху, хімічно інертний і не утворює хімічних сполук, нейтральний: гелій, неон, аргон, криптон тощо. Див. також: газ, захисні гази.

Author - Super User
індукційний струм

індукційний струм □ Струм, який виникає в провіднику, що перетинає магнітне поле; має застосування у зварювальному трансформаторі.

Author - Super User
Індикатор

□ прилад (пристрій, елемент), що відображає перебіг процесів або стан об’єктів у формі, зручній для сприймання людиною.

Author - Super User
Індивідуальні засоби захисту

комплекс засобів для захисту особового складу від проникнення в організм і потрапляння на шкіряний покрив та обмундирування отруйних, радіоактивних речовин і біологічних засобів. До індивідуальних засобів захисту належать протигази, захисні накидки, панчохи, спеціальне обмундирування, гумові чоботи, рукавички.

Author - Super User
Ізотропія

особливість середовища (тіла), яка полягає в тому, що фізичні властивості (теплопровідність, пружність) є однаковими в усіх напрямах тіла. Ізотропію виявляють у звичайних умовах гази, рідини (крім так званих рідких кристалів) й аморфні тверді тіла.

Author - Super User
Ізоляція

□ захист устаткування або огороджувальних конструкцій від шкідливого впливу атмосферних явищ, експлуатаційних та інших чинників; сукупність заходів, що запобігають втратам теплової або електричної енергії, знижують рівень шуму тощо. Розрізняють вологоізоляцію, гідроізоляцію, звукоізоляцію, пароізоляцію, теплоізоляцію та електроізоляцію.

Author - Super User