Види виробів визначаються стандартами. Виріб – будь-який предмет або набір предметів виробництва, які виготовляються на підприємстві. Встановлено такі види: деталі; складальні одиниці; комплекси; комплекти.

Деталь – це виріб, виготовлений з однорідного за назвою та маркою матеріалу без застосування складальних операцій. Наприклад, литий корпус, штампована шайба, плоский шаблон, ходовий гвинт тощо. До деталей відносяться вироби, що під-даються покриттю (напр., хромування, нікелювання)  незалежно від товщини, а також виготовленні із застосуванням зварювання або паяння наприклад, трубка зварена або спаяна із одного куска листового матеріалу, муфта з’єднювальна.

 Складальна одиниця – це виріб, окремі частини якого повинні бути з’єднані між собою за допомогою складальних операцій. Складальними операціями є зварювання, паяння, загвинчування, клепання тощо.

Комплекси – це два або більше специфікованих виробів, не з’єднаних між собою на підприємстві, яке їх виготовляє за допомогою складальних операцій, але які призначені для виконання взаємозв’язаних експлуатаційних функцій. Наприк-лад, потокова лінія, зварювальна польова установка, шарнірна машина для кисневого різання металу.

Комплекти – це два або більше виробів, не з’єднаних між собою на підприємстві, яке їх виготовляє. Наприклад, комплект запасних частин, комплект (набір) електрозварника.