Словник

Search for glossary terms (regular expression allowed)

Glossaries

Term Main definition
Естакада

наземна або надводна мостова споруда для автомобільних шляхів, колій залізниць, комунікацій, для переміщення транспортних механізмів, підйомних кранів тощо.

Author - Super User
Ескалатор

механічні рухомі сходи, якими люди переміщуються з одного рівня на інший. Застосовують ескалатори на станціях метрополітену, у торгових центрах тощо.

Author - Super User
Еркер

виступ (з віконними прорізами або суцільно засклений) у зовнішній стіні будинку, призначений для поліпшення інсоляції і збільшення приміщення.

Author - Super User
Електрошлакове зварювання

зварювання металів із нагріванням ребер і витрачуваних електродів теплом, що виділяється в шлаковій ванні внаслідок протікання через неї електричного струму. Застосовують головним чином у важкому машинобудуванні.

Author - Super User
електротравма

електротравма □ Травма, що виникла під впливом електричного струму або електричної дуги.

Author - Super User
електроофтальмія

електроофтальмія □ 1. Запалення незахищених очей внаслідок дії значного потоку ультрафіолетових променів при дуговому електрозварюванні. 2. Професійне захворювання електрозварника.

Author - Super User
електрозварювання

електрозварювання □ Те саме, що й дугове зварювання.

Author - Super User
електрозварювання

електрозварювання □ Див. дугове зварювання; зварювання металів.

електромагнітна індукція электромагнитная индукция □ Явище виникнення електричного струму в провіднику (котушці), який перетинають магнітні лінії; має місце у ввімкнених трансформаторах.

Author - Super User
електрозварювальне обладнання

електрозварювальне обладнання □ Установки, пристрої, апарати, пристосування для електрозварювання, наплавлення та різання металів напр., зварювальна установка, зварювальний трансформатор, випрямляч, перетворювач, агрегат, автомати і напівавтомати.

Author - Super User
електрозахисні засоби

електрозахисні засоби □ Засоби призначені для захисту персоналу, що обслуговує або експлуатує електричні установки.

Author - Super User
електродотримач

електродотримач □ Пристрій для закріплення електрода і підведення електричного струму в дугу.

Author - Super User
електродний метал

електродний метал □ Метал розплавленого електрода у зварному шві.

Author - Super User
електродне покриття

електродне покриття □ Матеріали, якими покривають (обмазують) поверхню металевого стрижня які призначені для підтримання горіння дуги, захисту розплавленого металу від кисню і азоту з повітря; класифікується – руднокисле, основне, рутилове, фтористо-кальцієве, целюлозне тощо. Див. також: електрод штучний.

Author - Super User
електрод штучний

електрод штучний (поштучний) □ Металевий стрижень діаметром від 1,2 до 12 мм, довжиною від 200 до 450 мм із спеціальним покриттям. Див. також: електродне покриття.

Author - Super User
Synonyms - електрод поштучний
електрод наплавний

електрод наплавний □ Електрод з особливими властивостями для наплавлення металу на поверхню деталі, виробу. Див. також: електрод зварювальний.

Author - Super User